Najważniejsze – ubranka dla noworodka

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. Częstokroć nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują wiele rzeczy, które w przyszłości przenigdy się nie przydadzą. Należy więc pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – początkowo zwykle wystarczy wyłącznie kilka kompletów ubranek , a dodatkowo priorytetowy zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są w tej chwili śliczne, kolorowe i aż kusi, by zabrać je ze sklepowych półek do domu. Należy natomiast pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, na starcie, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić wyłącznie 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek lub body i ewentualne spodenki, gdyż za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za nieduży. Dodatkowo nie warto nabywać sporej ilości ubranek, bowiem może się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć skorzystać z innych ich typów.

Organizując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych albo rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. Ponadto można odkryć takie informacje na wielu forach internetowych, na których mamy z całej Polski wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, gdy mają jakieś kwestie z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: pajacyki dla niemowląt.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz