Witaminy w warzywach i owocach oraz suplementach

 

By dbać o własne zdrowie w dużej liczbie przypadków nie wystarczy tylko urozmaicenie diety. Ażeby skutecznie i szybko pozbyć się niedoborów niektórych bardzo istotnych składników, należy sięgnąć po preparaty, które poprawnie się wchłaniają i zapewnią zdrowie.

Jednymi z substancji, których odpowiednie stężenie w diecie jest bardzo trudne do uzyskania, są kwasy omega 3. W codziennym jadłospisie musiałaby się odnaleźć morska ryba, tymczasem nie woli i może je jeść. Poza tym ichniejszym przyswajalność niweluje zbyt duża ilość kwasów omega 6, pochodzących zwykle z tłuszczów roślinnych. Tymczasem zbyt mała ilość kwasów omega 3 ma możliwość wpłynąć na występowanie depresji, przemęczenia i chorób serca.

Do depresji przyczynić się może brak również innego składnika. Witamina d3 spełnia rolę budulcową – pomaga we wchłanianiu wapnia i wpływa na prawidłową budowę kości, ale jej niedobór w diecie może być również przyczyną depresji. Latem tę witaminę możemy dostać naturalnie przez opalanie, jednak zimą i w okresach przejściowych warto zastanowić się nad suplementacją, priorytetowo jeśli częściej dopada nas wiosenna lub jesienna chandra.

Innym istotnym składnikiem w naszym organizmie jest koenzym q10. Na jego suplementację nigdy nie jest za późno. Dosłownie jeżeli już schorzenia spowodowane niedoborem już wystąpiły, warto posiadać właściwe stężenie tego składnika we krwi. Pomaga on przede wszystkim w przypadku chorób serca. Co więcej dobrze wpływa na odporność organizmu, dlatego polecam przyjmować go przed rozpoczęciem „sezonu grypowego”. Cenne właściwości w tym zakresie posiada też witamina C.

Warto sprawdzić: witamina d.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz