Jak pozbyć się rozstępów?

 

które w szybkim tempie przybrały na wadze lub odchudzających się, z rezultatem jojo, które na przeróbek chudną i tyją. Drogerie kompletne są specyfików mających rozwiązać kłopot – nie za każdym razem jednak są one skuteczne. O ile systematyczne stosowanie kosmetyków nie likwiduje rozstępów, trzeba rozpocząć kompleksową pielęgnację, która pozwoli jak najmocniej je rozjaśnić – nie za każdym razem możliwe jest całkowite usunięcie domowymi sposobami.

Pierwszym krokiem w walce z rozstępami powinien być peeling. Nie tylko usunie on martwy naskórek, odsłaniając nowy, ale przede wszystkim wygładzi skórę, sprawiając, że wizualnie będzie ona prezentowała się lepiej. Regularnie wykonywany może w znacznym stopniu rozjaśnić przebarwienia, poprzez ścieranie wierzchniej warstwy naskórka. Kolejnym etapem pielęgnacji jest sięgnięcie po balsam albo krem do ciała z aktywnymi składnikami – tutaj świetnie sprawdza się masło shea. Składnik ten odnawia komórki skóry i koryguje jej koloryt, usuwając wszelkie plamy, przebarwienia i podrażnienia. Shea jest w stanie w znacznym stopniu zregenerować uszkodzoną skórę. Usuwanie rozstępów to przede wszystkim wygładzanie i natłuszczanie skóry, tak, by jej warstwa wzmocniła się i nabrała zdrowego kolorytu i blasku.

Trzeba pamiętać, że właściwa pielęgnacja zadziała jedynie wtedy, kiedy będzie stosowana regularnie. Najlepszy dosłownie kosmetyk nie zdziała cudów, gdy będzie używany jedynie raz na jakiś czas.

Zobacz także: skóra.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment

Dodaj komentarz