Łańcuch na koła – kiedy go używać?

Pomiędzy wielu elementów wyposażenia samochodowego, łańcuchy na koła na prawdę bardzo często są traktowana po macoszemu, gdyż znakomita większość kierowców uważa, że jest to detal zbędny. Tymczasem łańcuch na koła to rozwiązanie, które może być wręcz obowiązkowe, gdyż w Polsce trzeba go zakładać na wielu należycie oznaczonych drogach górskich, gdyż zimą są one bardzo ośnieżone i oblodzone.
Łańcuchy na kołach mogą mieć różną formę.

Chociaż najczęściej myśli się w ich przypadku o najpopularniejszych łańcuchach metalowych, w sprzedaży są dostępne także opaski antypoślizgowe na koła zrobione z metalu, oraz łańcuchy tekstylne. To, jak założyć łańcuchy na koła, zależy od ich rodzaju. Przy tym należy mieć świadomość tego także przed ich zakupem, jaki jest rozmiar opon i model samochodu. Co więcej powinno się mieć się na baczności, gdyż w niektórych modelach pojazdów nie daje możliwość na ich stosowanie producent.
Łańcuchy samochodowe to detal wyposażenia odpowiedzialny za bezpieczeństwo w bardzo niełatwych warunkach, dlatego też muszą one być bardzo trwałe. Są one produktem, który wymienia się na prawdę bardzo często dopiero po latach, dlatego warto wybrać najlepszej jakości certyfikowane łańcuchy śniegowe posiadające stosowne atesty. Tylko takie produkty zapewnią najwyższą jakość i bezpieczeństwo.
Warto również pamiętać o najistotniejszej zasadzie, o której mogą nie wiedzieć kierowcy, którzy 1-szy raz będą używać to wyposażenie. Z łańcuchami na kołach nie powinno jeździć się bowiem bardzo szybko. Nie przekracza się w nich szybkości 50 km/h co jest typową prędkością w niełatwych warunkach, w jakich się ich stosuje.

Polecana strona: łańcuch śniegowy.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz