Zabiegi modelujące sylwetkę i nie tylko

W chwili obecnej w klinikach urody możemy liczyć nie tylko na standardowe zabiegi upiększające. Kilka z nas chciałoby mieć piękniejsze ciało, ale nie jest łatwo pozbyć się tłuszczu bez efektów ubocznych.

Istnieją z całkowitą czyli stu procentową pewnością różnorakie zabiegi na odchudzanie. Część z nich wykorzystuje dobroczynne działanie ciepła. Można zatem korzystać ze specjalnej sauny. Niekiedy wykorzystuje się także leczniczą moc roślin – okłady z alg posiadają przynosić rewelacyjne efekty w sytuacji cellulitu. Znane jest też odsysanie tłuszczu, które jest już zabiegiem bardziej inwazyjnym i nie właściwie każdy może się mu poddać.

Działanie ciepła na tkankę tłuszczową jest zrozumiałe. Co jednakże powiedzieć o działaniu zimna? Czy ma możliwość w rzeczywistości dać właściwy efekt, skoro w znaczącej liczbie przypadków mówi się, że tłuszcz powinno się wypocić?

Kriolipoliza – zamrażanie tłuszczu to szansa dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą korzystać z sauny, oczekują szybkich efektów albo zwyczajnie wszelkie inne sposoby zawiodły. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów kriolipoliza jest bardzo prosta w przeprowadzeniu i nie powinna powodować żadnych skutków ubocznych, co więceji związanymi z chłodem.

Wszystkie zabiegi modelujące sylwetkę mają w domyśle powodować odchudzenie. Pod tym względem kriolipoliza rzeczywiście funkcjonuje. Efekty widać po pierwszym zabiegu, choćby nie ujawniają się one w tym samym momencie. Następny zabieg można natomiast przeprowadzić dopiero po pewnym czasie. Jak chłód może pomagać na odchudzanie? Otóż zimno rozbija komórki tłuszczowe bez powodowania innych uszkodzeń. Organizm usuwa uszkodzone komórki i tym samym kriolipoliza odchudza.

Więcej: kriolipoliza.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment

Dodaj komentarz