Jakie witaminy są nam potrzebne

Witaminy dla mężczyzny są konieczne dla odpowiedniego zdrowia, ale potrzebne w znacznie mniejszych ilościach niż makroskładniki, tj. węglowodany i tłuszcze. Są one istotne dla wielu codziennych funkcji organizmu, takich jak reprodukcja i wzrost komórek, niemniej jednak przede wszystkim dla przetwarzania energii w komórkach. Ponieważ tylko witaminy A, E i B12 są w dużym stopniu magazynowane w organizmie, istotne jest regularne spożywanie większości witamin.

Do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach należą witaminy A, D, E i K. Mogą one być przechowywane w komórkach tłuszczowych, aby w przyszłości je rozłożyć i wykorzystać w razie konieczności.
Rola i funkcje witamin.
Witamina A pomaga zbudować i utrzymywać zdrowe zęby, kości, tkanki miękkie, błony śluzowe i skórę. Witamina B6 pomaga w tworzeniu czerwonych krwinek i utrzymaniu funkcji mózgu. Witamina ta odgrywa też bardzo istotną rolę w białkach, które są częścią wielu reakcji chemicznych w organizmie. Witamina B12, dokładnie tak samo jak inne witaminy z grupy B, jest znacząca dla metabolizmu. Pomaga także w tworzeniu czerwonych krwinek i utrzymaniu centralnego układu nerwowego. Witamina C, zwana również kwasem askorbinowym, jest przeciwutleniaczem, który wspiera zdrowe zęby i dziąsła. Pomaga organizmowi wchłaniać żelazo i utrzymywać zdrowe tkanki. Jest też niezbędna do gojenia się ran. Witamina D jest też znana jako witamina słońca, ponieważ jest ona wytwarzana przez organizm po przebywaniu na słońcu. Bardzo ciężko jest pozyskać wystarczającą ilość witaminy D z samych źródeł żywności. Witamina D pomaga organizmowi wchłaniać wapń. Wapń jest potrzebny do zwyczajnego rozwoju i utrzymania zdrowych zębów i kości. Pomaga również utrzymać prawidłowy poziom wapnia i fosforu we krwi. Witamina K jest potrzebna, ponieważ bez niej krew nie sklejałaby się (koagulowała). Niektóre badania sugerują, że jest ona bardzo ważna dla zdrowia kości.

Więcej informacji na stronie: Rola i funkcje witamin dla mężczyzn.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz