Pozycjonowanie jako ważny element marketingu dla strony

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo proste. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć treścią i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najlepiej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają jedynie poprawność stworzenia. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na informacji. Te same osoby bardzo nie doceniają, kiedy na siłę im się coś wciska, kiedy treść napisany jest tylko po to, ażeby wylansować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Bardzo trudno zresztą się dziwić- nikt nie preferuje żeby nadużywano jego zaufania. Użytkownik globalnej sieci internet wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową tekstem, a nie krypto-reklamą. O ile ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium kluczowym powinno być to, że preferuje się być fair. Znaczy to, że każdy tekst powinien posiadać w sobie jakąś wartość. Oczywiście, nie chodzi o to, by wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Kilka osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, by odpowiadało to najwyższej jakości. Jednakże niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, treść nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien też mieć chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie kilka osób czytających natknęło się na ten priorytetowy problem, gdy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, natomiast de facto nie przedstawiał żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w tekst. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet gdy pisze jakiś tekst pod link, treść powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno trzeba nad tym ciut pomyśleć, jednak efekt jest świetny. Żadna osoba wszakże nie woli zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli już czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest jedynie pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Więcej informacji: seozaplecze.weebly.com.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz