Tworzenie serwisów www

Genialna strona internetowa to taka, która przyciąga użytkowników i na której spędzają oni więcej czasu. Nie sztuką jest zaprojektować stronę byle jaką.

Sztuką jest, ażeby strona ta była użyteczna i by spełniała własne zadanie. Największą dobrą cechą strony www jest zawsze funkcjonalność. Co z tego, że będzie ona ładna, skoro nie będzie funkcjonalna? Projektowanie stron www wykonywane jest teraz w sporej ilości firm. Posiadanie strony to coś całkiem codziennego, dlatego też nie dziwi fakt, że popyt na te usługi jest bardzo duży.
Z wątpliwości na to, że tak jest, całkiem zasadne wydaje się, że każdy, kto takie strony tworzy, powinien przykładać dużą wagę do tego, by jego dzieła zostały efektywne. Niestety nie za każdym razem tak jest. Tak więc w momencie, kiedy klient chce zlecić zaprojektowanie strony internetowej, powinien kłaść szczególny nacisk nie jedynie na jej design, nie jedynie na odpowiednią optymalizację, niemniej jednak również na to, a może głównie na to, ażeby ta strona spełniała swoje zadanie. Jeżeli nawigacja po niej będzie utrudniona, jeżeli już bardzo trudno będzie wyszukać pewne zakładki czy użyteczności, to taka strona jest po prostu do niczego. Tworzenie stron www wymaga zaangażowania od strony praktycznej. Należałoby pamiętać o ścieżce eye tracking o linii zanurzenia na stronie www i o zasadach psychologicznych, jakie mają użycie w przypadku poruszania się po portalach internetowych. Projektowanie stron musi się opierać na sztywnych założeniach. Dopiero po ichniejszym spełnieniu można przejść do czegoś, w czym dopuszczalna jest pewna nutka innowacyjności, np. do grafiki czy dodatkowych użyteczności.
Zobacz: projektowanie logo.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz