Bezpieczeństwo danych cyfrowych

Dobrze dopasowana archiwizacja danych firmowych jest niezbędna ze względów bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że informacje dotyczące firmy zapisane w postaci plików cyfrowych są zagrożone przez działania takie jak kradzież, czy zdarzenia losowe, przykładowo zalanie, pożary czy awarie sprzętu. W wypadku takich zdarzeń napotykamy ogromny problem, jeśli nie mamy zaprojektowanych kopii zapasowych.

Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o regularnym wykonywaniem kopii zapasowych oraz przechowywaniu ich w co najmniej dwóch różnych lokalizacjach. Są to fundamentalne zasady bezpieczeństwa, jeśli chodzi o dane cyfrowe.
Archiwizacja danych cyfrowych
Na samym początku, trzeba wspomnieć, że bezpieczne przechowywanie danych powinno stanowić kwestie priorytetową. Nie powinno się oszczędzać na aspekcie bezpieczeństwa w kontekście cennych informacji dla funkcjonowania naszego biznesu. Na rynku działają firmy, które oferują usługę bezpiecznego przechowywania danych cyfrowych. Do ich działań trzeba przechowywanie dysków twardych oraz innych nośników informacji cyfrowych, takich jak płyty CD, płyty DVD czy taśmy. Dysponują one bezpiecznymi lokalizacjami przystosowanymi do magazynowania materiałów w szczególności cennych. Jeżeli zdecydujemy się na taką usługę, pozostaje nam jeszcze ustalić najmniejsze elementy, czyli między innymi częstotliwość odbioru dysków twardych z backupem. Powinniśmy też pamiętać, aby regularnie wykonywać kopie zapasowe wszelkich niezbędnych dla funkcjonowania naszego biznesu danych. Tylko w ten sposób będziemy w stanie zabezpieczyć się przed ich utratą.

Zobacz również: bezpieczne przechowywanie danych.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz