Ekologiczne odkażanie – ozonowanie

Ozonowanie to innowacyjna metoda odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie wykorzystuje się wyłącznie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon charakteryzuje się bardzo silnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Prócz tego, ma zdolność niszczenia nie tylko bakterii, niemniej jednak również niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a dosłownie gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres użycia tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to forma całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Trzeba także wspomnieć, że ozonowanie nie tylko i wyłącznie niszczy drobnoustroje a także patogeny, ale również usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich a także weterynaryjnych, barów restauracji a także kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeśli zatem jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto korzystać z oferty ozonowanie wnętrz szczecin. W ten sposób nie tylko i wyłącznie usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, ale pozbędziemy się też nieprzyjemnych zapachów.
Źródło: ozonowanie statków.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz