Pożyczka od ręki prywatnie

Jeśli potrzebujemy bardzo szybko gotówki na dowolny cel, coraz częściej udajemy się do banku. Jednakże zyskanie kredytu lub innej formy wsparcia finansowego ze strony banku jest trudne i wymaga spełnienia wielu formalności oraz wytycznych. Głównie instytucje bankowe skrupulatnie sprawdzają każdego klienta, weryfikując wpisy o jego zdolności kredytowej w różnych instytucjach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pożyczka prywatna, czy pożyczka udzielana przez prywatnego współudziałowca inwestycji, a zatem nie instytucję bankową czy pozabankową.
Na czym polega pożyczka prywatna?
Warto zacząć od tego, że prywatne pożyczki udzielane są przez prywatnych inwestorów, którzy wsparcia finansowego udzielają ze środków własnych. Zazwyczaj ubieganie się o taką pożyczkę nie wiąże się z gromadzeniem dokumentacji, jak także odbywa się przy minimum formalności. Co nie oznacza, że nie trzeba spełniać żadnych warunków. Zazwyczaj są to jednak warunki podstawowe, tj. pełnoletność, obywatelstwo polskie a także ważny dokument tożsamości, który pozwala na podpisanie ważnej umowy pożyczkowej. Warto dodać natomiast, że bez względu na rodzaj pożyczki musimy uprzytamnić sobie, że jeśli zbyt lekkomyślnie podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zadłużenia, to bardzo całkiem możliwe, że nie będziemy w stanie go terminowo spłacać, a to nieodzownie wiąże się z odsetkami karnymi, a wręcz uruchomieniem windykacji. Właśnie dlatego jeżeli już interesuje nas prywatna pożyczka, powinniśmy w sposób obiektywny ocenić własne sposobów finansowe, by móc ją w terminie spłacić.

Zobacz więcej: pożyczka prywatna w Krakowie.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz