Pożegnaj rdzę i kamień

 

Łazienka i toaleta to dwa pomieszczenia, które powinna cechować nieskazitelna higiena. Nie na darmo mówi się, „jeśli chcesz sprawdzić czystość gospodarza, sprawdź jego łazienkę”.

Dosłownie, o ile co dzień dbasz o profesjonalny wygląd tych pomieszczeń, nie unikniesz problemu pojawiającego na się kamienia, czy rdzy. To skutek płynącej w naszych kranach wody o wysokim stopniu twardości. Kiedy te nieestetyczne osady pojawią się w Twojej łazience, nie załamuj rąk. Oto wiele sposobności na pozbycie się kłopotu.

Usuwanie kamienia z umywalki i kabiny możemy wyprodukować przy pomocy przeróżnego rodzaju środków. Pierwszym z nich, najprostszym, niemniej jednak też nie najtańszym, jest użycie wszelkiego rodzaju, dostępnych na rynku, gotowych odkamieniaczy i odrdzewiaczy. W wielu sytuacjach posiadają one wygodną konsystencję żelu, albo pianki. Pozostawiamy je na krótki czas na urządzeniach, które chcemy wyczyścić. Nie spływają zbyt szybko z czyszczonej powierzchni, a oprócz usuwania uporczywych zabrudzeń, dodają armaturze efektownego blasku.

Inną metodą, trochę tańszą albo bardziej ekologiczną, jest np., zastosowanie sody oczyszczonej z dodatkiem octu spirytusowego albo samego octu. Zarówno jeden, jak i drugi składnik, mają właściwości zmiękczające wodę i rozpuszczające kamień. Czyszczone powierzchnie należy poddać ichniejszym działaniu, na ok. 10-15 minut, po czym wyczyścić szmatką albo miękką szczoteczką.

Podobnym działaniem cechują się boraks (dostępny w aptekach), witamina C w musujących pastylkach, czy kwasek cytrynowy. Najbardziej środkiem czyszczącym zwilżyć szmatkę albo watę i obłożyć nią przykładowo. słuchawkę prysznica, czy odpływ w umywalce.

Czym usunąć rdzę? Najbardziej kojarzony odrdzewiacz, który możemy kupić w sklepie spożywczym to napój typu „cola”. Równie właściwie z rdzą, radzi sobie soda oczyszczona z dodatkiem octu. Stosujemy je, jak wszystkie wcześniej opisane środki, zwilżając nim szmatkę i pozostawiając na godzinę lub dłużej na armaturze. Niewątpliwie, tu również rynek środków czyszczących proponuje szeroki wachlarz sposobów. Niektóre z gotowych preparatów są bardzo tanie i identycznie efektywne, jak te, które bardziej się cenią. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź: odrdzewiacz.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz