Piaskowanie elewacji – doczyszczamy stare mury

Kilkukrotnie przechodząc ulicami naszych miast, przyglądamy się brudnym budynkom z politowaniem. Niektóre wyglądają tak, że sami najchętniej wzięlibyśmy młotek i je zburzyli. Jednakże burzenie wcale nie jest konieczne. Zamiast tego polecam postawić na piaskowanie elewacji.

Czy to jeszcze bardziej nie zabrudzi ścian?

Absolutnie nie. Owszem, do piaskowania wykorzystywane jest drobne kruszywo, które w stronę czyszczonej powierzchni napylane jest pod wysokim ciśnieniem. Nie przywiera ono jednak do elewacji, niemniej jednak uderzając o nią ściera w naturalny metodę przyklejony brud i pozostawia ją zwyczajnie czystą.

Czyszczenie młodych i starych elewacji

Piaskowanie to doskonały sposób na czyszczenie elewacji zarówno młodych, w jaki sposób i starych, przy czym przy tych drugich w każdym momencie powinniśmy zachować środki ostrożności. Taka powierzchnia może okazać się zbyt delikatną i piaskowanie mogłoby ją zniszczyć. W tym celu przeprowadza się też próbę na fragmencie, żeby przekonać się, że czyszczenie przyniesie wymierny efekt.

Zabrudzenia bywają różnorakie

I dlatego też piaskowanie może odbywać się jedynie przy użyciu materiałów pylistych, jak i w połączeniu ich z wodą. Piaskowanie z dodatkiem wody zwiększa skuteczność między innymi podczas usuwania zabrudzeń będących wynikiem pożaru. Bardzo łatwe za pomocą tej metody staje się także usuwanie graffiti. Niestety dziś ten rodzaj sztuki na elewacjach pojawia się w dużej liczbie przypadków i to niestety ku naszemu niezadowoleniu. Teraz natomiast posiadamy skuteczny sposób na usunięcie stworzonych „dzieł” i przywrócenie elewacji jej blasku.

Zobacz więcej: piaskowanie śląsk.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz