Ogrzewanie podłogowe – frezowanie

Bardzo często klienci poszukują innowacyjnych oraz funkcjonalnych systemów grzewczych, które wypierają tradycyjne rozwiązania, a więc systemy grzewcze z grzejnikami. Takim właśnie rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, co wprost wynika z licznych korzyści wykorzystania tego typu systemu grzewczego.
Ogrzewanie podłogowe – co należy mieć świadomość tego?
Na początku trzeba wyjaśnić, że jest to bardzo wydajny i skuteczny system grzewczy, w którym nie stosuje się grzejników, ponieważ ciepło przekazywane jest przez podłogę na całej powierzchni.

Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu w podłodze specjalnych rur, które emitują przez podłogę ciepłe powietrze na kompletne pomieszczenie. Wariantem ogrzewania podłogowego, jest tak zwane ogrzewanie podłogowe frezowane, które wiąże się z licznymi korzyściami. Głównie należy wyjaśnić, że frezowanie to po prostu wycinanie rowków w istniejącej już wylewce na głębokość około 2 cm, w których umieszczane są rury PEX, które przewodzą ciepłą wodę, która przekazuje ciepło do pomieszczenia. Co za tym idzie, frezowanie pod ogrzewanie podłogowe to forma pozwalająca na montaż ogrzewania podłogowego w bardzo krótkim czasie, co jest nie tylko i wyłącznie oszczędnością, jeżeli chodzi o sam czas, niemniej jednak także o koszty. Warto pamiętać także o tym, że wykorzystanie frezowania pozwoli nam uniknąć skuwania posadzki, a zatem szeroko zakrojonych robót budowlanych, które na nieszczęście wiążą się z dużym nakładem czasu i większymi kosztami.

Źródło informacji: frezowanie pod ogrzewanie podłogowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz