Nowe domy drewniane

Coraz częściej osoby planujące budowę swojego domu decydują się na wykorzystanie drewna jako głównego budulca. Współczesne domy drewniane to solidne konstrukcje zrobione z grubych bali bardzo wysokiej jakości. Drewno użyte do budowy musi spełniać przewidziane prawem parametry a odpowiednia impregnacja i konserwacja gwarantuje, iż domy z drewna w doskonałym stanie wytrzymają sporo dziesiątek lat.

Ściany i podłogi z drewna są znacznie zdrowsze niż te zrealizowane z pustaka, w takim pomieszczeniu powietrze jest lepszej jakości, a naturalny zapach drewna wnosi do wnętrz niesamowitą atmosferę. Jeżeli już chodzi o izolację cieplną, drewno w lecie utrzymuje przyjemny chłód, natomiast w zimie zapewnia optymalne temperatury. W każdej chwili również istnieje sposobność docieplenia drewnianego domu, czego zwykle może się podjąć producent domów z bali lub inna firma zajmująca się tego typu usługami.
Jak wygląda budowa domów z bali?
Przygotowując się do budowy domu z bali, wystarczy przygotować podłoże, a całą resztą zajmie się specjalistyczna firma. Elementy domu realizowane są u producenta. Wszystkie części zostają doskonale docięte, a drewno jest kilkukrotnie pokrywane preparatami zabezpieczającymi przed czynnikami atmosferycznymi i owadami. Tak przygotowany materiał przyjeżdża na plac tworzenia, gdzie specjalnie przeszkoleni fachowcy konstruują dom z poszczególnych elementów. Sama budowa trwa znacznie krócej niż budowa domu murowanego, gdyż nie wymaganie czasu na przeschnięcie stropów, dzięki czemu nie ma żadnych przestojów. Także cena jest przystępna.

Warto sprawdzić: domy z drewna.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz