Zniszczenie smartfona w wyniku upadku to nie koniec świat

Zdecydowana większość przyszłościowych telefonów to smartfony z dotykowymi wyświetlaczami. Producenci montują do indywidualnych maszyn coraz większe ekrany, a w jaki sposób wiadomo, większy ekran to zwiększone niebezpieczeństwo uszkodzenia ekranu, a również związanego z nim modułu dotykowego.

Upadek smartfona powoduje szybsze bicie serca właściciela. Zwłaszcza, gdy upadnie wyświetlaczem do dołu. Przeważnie, taka sytuacja wiąże się z rozbiciem ekranu , a dodatkowo awarią panelu dotykowego. Na szczęście, to wcale nie znaczy, że aparat nie nadaje się już do użytku i należy go wyrzucić. Wymiana ekranu jest możliwa i nie jest to czynność bardzo skomplikowana. Wykonują ją wszyscy ludzie zajmujący się serwisowaniem i naprawą telefonów, a ich usługi są dostępne w praktyce w każdym mieście. Nie będzie również dylematu, gdy okaże się, że dotyk nie reaguje. Niestety w bardzo wielu przypadkach dotyk jest połączony wprost z ekranem, przez co koszty naprawy w ten sposób rosną. Jest to celowy zabieg producentów, aby serwisować uszkodzone smartfony po wyższych cenach. Warto dodać, że w znaczącej liczbie przypadków, zbity wyświetlacz nie jest objęty gwarancją, jako uszkodzenie mechaniczne spowodowane przez użytkownika sprzętu.

Upadek za każdym razem może uszkodzić także obudowę. W tym Tobie zmiana obudowy smartfona, zdaje się być rzeczą łatwą , a ponadto najmniej problemową.

W jaki sposób zatem widzimy, w takich wypadkach mamy możliwość złagodzenia skutków tych przykrych zdarzeń losowych i po naprawie wciąż cieszyć się korzystaniem ze smartfona.

Więcej treści: zmiana obudowy.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz