Auto ślubne

Kiedy kilkanaście lat temu organizowano wesela, obowiązywał specjalny podział obowiązków. Inne zadania, w związku z weselem spadały na rodzinę panny młodej, a inne na pana młodego.

Młody miał zagwarantować obrączki, alkohol i auto do ślubu Dolny Śląsk. Z pewnością musiał też się wystroić we własnym zakresie. Rodzina panny młodej odpowiadała za przygotowanie jedzenia, wynajęcie sali. Zespół weselny chyba też organizował pan młody. Dzisiaj sytuacja wygląda całkowicie przeciwnie. Jeśli organizuje się wesela, to podział ról jest najczęściej jednakowy.
Oznacza to tyle, że i narzeczona, i narzeczony ma tyle samo obowiązków. Koszty dzieli się na obie strony. Chyba że któraś z nich ma większą ilość gości, wówczas tę kwestię dogaduje się indywidualnie. Współcześni narzeczeni wspólnie wybierają salę na wesele. Wspólnie podejmują decyzje o tym, w jakim kościele wezmą ślub. Wspólnie decydują o tym, czy limuzyna Dolny Śląsk zawiezie ich do ślubu, czy natomiast będzie to jakieś inne auto. W zasadzie takie rozwiązania są rentowne, bo dyby postępowano tak jak kiedyś, to koszty wesela w większości spadłyby na rodzinę panny młodej. To jednakże jedzenie i sala weselna kosztują najwięcej. Jeśli chodzi o koszty alkoholu zespołu czy tego ile kosztuje samochód do ślubu Kłodzko, mają się nijak względem siebie. Taki podział kosztów byłby po prostu niesprawiedliwy i krzywdzący. Dlatego dzisiaj koszty wesel dzieli się na połowy, bo tak jest najlepiej sprawiedliwie. Na pewno, zanim dojdzie do jakichkolwiek ustaleń w tych problemach, obie rodziny spotykają się i rozmawiają na ten zagadnienie.
Polecana strona: do ślubu Kłodzko.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz