Spadek – kompleksowa pomoc prawna

Adwokaci przygotowani są do prowadzenia różnorakich spraw, które dotyczą różnorakich gałęzi prawa, a więc na przykład prawa cywilnego, w tym rodzinnego dotyczącego na przykład spraw alimentacyjnych czy rozwodowych. Warto mieć na uwadze jednak o tym, że prawnik kielce sprawy spadkowe specjalizuje się w niemal spadkowym, które związane jest zarówno z dziedziczeniem ustawowym, jak także wynikającym z zapisów spadkodawcy w testamencie.
Instytucja dziedziczenia – na co zwrócić uwagę?
Należy zaznaczyć, że kluczowy rodzaj postępowania w sytuacji prawa spadkowego tyczy się postępowania związanego z nabyciem spadku.

Uzasadnienie nabycia spadku określa kto i w jakim stopniu dziedziczy spadek po osobie zmarłej. Co za tym idzie, przed notariuszem powinno się określić wszystkich spadkobierców, co może wynikać zarówno z zapisów w testamencie, jak również dziedziczenia ustawowego. Takimi ustawowymi spadkobiercami są przykładowo dzieci czy także wnuki. O ile takie osoby zostały pominięte w testamencie, to wtedy mają prawo ubiegać się o zapłatę od spadkodawców testamentowych albo również osób które otrzymały od spadkodawcy darowiznę. Jest to tak zwana instytucja zachowku, która ma na celu zabezpieczenie interesów finansowych osób pominiętych w testamencie. Jak się zatem okazuje, kancelaria adwokacka kielce prawo spadkowe prowadzi postępowania procesowe i nieprocesowe związane z nabyciem spadku, niemniej jednak także jego podziałem czy wykluczeniem kogoś z grona spadkobierców. Bardzo często są to też sprawy dotyczące wypłaty z tytułu zachowku.

Więcej: adwokat kielce sprawy spadkowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz