Gdzie kupić apteczkę samochodową?

W zgodzie z bieżącymi przepisami prawa drogowego kierowcy samochodów osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, warto zdawać sobie sprawę jednak, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku lub innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy konieczne są odpowiednie środki, a więc warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, tj. apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co trzeba wiedzieć?
Na 100 procent warto mieć apteczką samochodową, która umożliwia nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto wspomnieć jednak o tym, że o ile nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że na rynku znajdziemy różnorodne apteczki, przykładowo tj. apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która utworzona jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, tj. plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest także sam kompres na rany czy dwie chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to też nożyczki, jak też bardzo potrzebna instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Jak się więc okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny detal wyposażenia każdego auta, jeśli chcemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Źródło informacji: apteczka DIN13164.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz