Badania techniczne pojazdów – usługi

Wiele osób jadących własnymi autami na przeglądy rejestracyjne Zgierz nie może zrozumieć, że w trakcie nich diagności samochodowi są wyjątkowo dokładni i odmawiają podbicia przeglądu, jeżeli auto ma jakieś błędy, wręcz pozornie drobne. Z tego także powodu kierowcy szukają innej stacji diagnostycznej, wychodząc z błędnego założenia, że stacja diagnostyczna Zgierz, w której odmówiono im przedłużenia przeglądu samochodu jest zła. Nie jest tak.

Właśnie taka stacja jest dobra, bowiem nie przepuszcza się tam samochodów, które nie powinny pojawiać się na drogach publicznych. Niestety nie wszystkie stacje są takie. Znane są stacje, w których wystarczy na stacji pojawić się z dowodem rejestracyjnym pojazdu, a diagnosta podbije przegląd nawet nie oglądając samochodu.
Diagności też mogą odpowiadać karnie za poświadczenie nieprawdy
Warto wspomnieć dlaczego stacja diagnostyczna i inne to miejsca, w których testuje się stan auta bardzo z dokładnością. Diagności w takich miejscach są całkowicie świadomi jednego. Tego, że mogą odpowiadać dosłownie karnie, jeżeli już poświadczą nieprawdę o sprawności danego auta. Może się przecież zdarzyć, że w tej samej chwili po przeglądzie albo w krótkim czasie od niego Policja zatrzyma pojazd do testom drogowej. Jeżeli już policjant wykryje błędy w aucie i zobaczy, że jest ono świeżo po przeglądzie to diagnosta może posiadać problemy, Jeszcze gorsza sytuacja to wypadek z powodu złego stanu technicznego auta. O ile samochód był świeżo po przeglądzie, na pewno diagnosta odpowie za to, że podbijając przegląd dopuścił niesprawny pojazd do ruchu.
Sprawny samochód to większe bezpieczeństwo jazdy
Warto dodać, że sprawny samochód to większe bezpieczeństwo zarówno dla osób, które nim jadą jak i dla innych użytkowników dróg. O ile na przeglądzie zostały wykryte usterki ,trzeba je usunąć i dopiero po ponownym przeglądzie wyjeżdżać na drogi publiczne.

Źródło informacji: tachografy Zgierz.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz