Sprzęt kardiologiczny – holter ekg

Nie ulega wątpliwości, że właściwie każdy gabinet kardiologiczny powinien być wyposażony głównie w fachowy sprzęt, zarówno diagnostyczny jak też zabiegowy. Holter ekg to podstawowe urządzenie wykorzystywane w diagnostyce w kardiologii, które umożliwia na monitorowanie czynności elektrycznej mięśnia sercowego w okresie przynajmniej 24 godzin, najczęściej jednakże takie badanie jest przeprowadzane przez kilka dni, ażeby kardiolog zabrał jak najwięcej cennych informacji.
Holtery do ekg – co warto mieć świadomość tego?
Głównie trzeba podkreślić, że w sklepach medycznych znajdziemy bogaty wybór sprzętu przeznaczonego między innymi do diagnostyki kardiologicznej, a zatem urządzenia cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem tj. holter ASPEL.

Powinno się zaznaczyć, że jest to sprzęt medyczny który umożliwia na wykonanie zasadniczych analiz EKG w bardzo niezbyt długim czasie, ponadto daje możliwość także przeprowadzenie analiz wykwintnych, które dotyczą np analizy pracy rozrusznika serca. Jest to urządzenie, które daje możliwość także analizowanie arytmii, która może posiadać zarówno podłoże komorowe, jak też nadkomorowe. Ponadto kardiolog ma dostęp do zapisu EKG niezwłocznie po zrealizowaniu analizy. Warto wspomnieć o tym, że jest to urządzenie, które składa się z różnych podzespołów, w głównej mierze takich jak rejestrator holtera ASPEL. Jest to też bateria alkaliczna, elektrody jednorazowe, oprogramowanie z kluczem zabezpieczającym. Dodatkowo można zamówić również urządzenie z wyposażeniem dodatkowym.

Warto zobaczyć: Holter ekg.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz