Rehabilitacja po artroskopii i operacjach

Artroskopia to zabieg wykonywany w celu ocenienia diagnostycznego struktur, na przykład kolana czy barku. Stosuje się go w sytuacji wystąpienia różnorakich nieprawidłowości w obrębie danego stawu. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny, a jego przeprowadzenia nie wymaga hospitalizacji.

Jednakże staw, który został mu poddany, musi być po zrealizowaniu zabiegu maksymalnie obciążonych. Zalecany jest także szybkie wprowadzenie rehabilitacji.
Rehabilitacja po artroskopii
Należy rozpocząć od tego, że rehabilitacja po artroskopii kolana może trwać wręcz do 3 miesięcy, zależy to od stanu pacjenta a także szybkości regeneracji. Zaleca się, aby na początku ćwiczenia z fizjoterapeutą odbywały się co najmniej 2 razy w tygodniu. W szczególności w sytuacji stawu kolanowego czas ma kluczowe znaczenie i im szybciej zaczniemy rehabilitację, tym całkiem dobrze. W sytuacji powrotu do prawidłowego działania stawu kolanowego kluczowe są pierwsze 4 tygodnie, dlatego nie trzeba zwlekać z decyzją o podjęciu rehabilitacji. Oczywiście spore znaczenie w powrocie do sprawności, ma słuszny wyselekcjonowanie ćwiczeń o właściwym natężeniu a także częstotliwości. Na podobnych zasadach odbywa się rehabilitacja po artroskopii łokcia. Także w tym przypadku spore znaczenie ma czas oraz fachowa fizjoterapia pod okiem doświadczonego specjalisty. Czas ma kluczowe znaczenie w przywracaniu efektywności uszkodzonego albo objętego stanem zapalnym stawu, również po operacjach należy jak najszybciej zacząć rehabilitację. Przykładem jest szybka rehabilitacja po operacji barku, która umożliwia na powrót pacjenta do zdrowia.
Polecam: rehabilitacja po operacji barku.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz