Odpowiedni sprzęt do rehabilitacji dla niepełnosprawnych

Opieka nad osobą chorą albo z niepełnosprawnością, która jeździ na wózku inwalidzkim lub jest leżąca, nie jest łatwa. Tym bardziej, jeżeli taką osobą opiekuje się rodzina.
Niezbędny może okazać się sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych.

Jest on zazwyczaj bardzo drogi. Można starać się o dofinansowanie z PFRON a także poszukać sprzętu używanego.
Łóżka rehabilitacyjne elektryczne to często konieczne wyposażenie dla osoby starszej, chorej lub z niepełnosprawnością. Takie łóżko ma sporo udogodnień. Podnoszone zagłówki umożliwiają obranie wygodniejszej pozycji oraz jedzenie. Dzięki regulacji kąta nachylenia segmentu łydki a także uda, można poprawiać krążenie. Jest to najistotniejsze w sytuacji osób leżących. Podnoszone barierki zabezpieczają chorego przed wypadnięciem.
Niektóre firmy oferują używane łóżka rehabilitacyjne transportowe, które są tańsze. Są sprawdzone, przechodzą serwis i na prawdę bardzo często mają gwarancję.
W domowej opiece nad osobą niepełnosprawną przydają się też schodołazy osobowe. Pomagają one bezpiecznie transportować osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Sprzęt taki sprawdza się też w wąskich klatkach schodowych. Można je składać, więc nie zajmują dużo miejsca. W razie konieczności mieszczą się do bagażnika samochodu.
Schodołazy osobowe gwarantują bezpieczeństwo zarówno choremu, jak i opiekunowi. Transport po nierównej nawierzchni wymaga szczególnej ostrożności. Są dużym ułatwieniem w pokonywaniu barier architektonicznych. Schodołazy osobowe są alternatywą dla wind, kiedy nie ma sposobności montażu ich do budynku.

Zobacz również: schodołazy towarowe.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz