Jak działa tlenoterapia?

Jeżeli pragniemy poprawić swoje samopoczucie, jak także ogólną wydajność organizmu, to na 100 procent warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, które zyskują coraz większe uznanie, przykładowo takich jak normobaria. Jest to terapia przeprowadzona w warunkach podwyższonego ciśnienia, jak także zwiększonego stężenia tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru, co wiąże się ze znacznymi korzyściami zdrowotnymi.
Co warto wiedzieć na temat terapii podwyższonym stężeniem tlenu?
Na początku powinno się rozwiać wątpliwości tych wszystkich, którzy sądzą, że terapia w komorze normobarycznej jest w jakiś sposób niebezpieczna.

Otóż komora normobaryczna stwarza bezpieczne warunki, w których dolegliwości, schorzenia, jak również urazy są leczone dzięki podwyższonemu stężeniu tlenu, niemniej jednak także dwutlenku węgla oraz wodoru. Wodór między innymi przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn a także wolnych rodników, co daje bardzo dobre efekty w postaci odmłodzenia organizmu. Jednak dwutlenek węgla działa w ten sposób, że rozszerza naczynia krwionośne, a tym samym ułatwia dostęp tlenu wraz z krwią do trudno dostępnych miejsc, przez co zwiększa w znaczący sposób dotlenienie organizmu, co przekłada się na konkretne korzyści zdrowotne, w głównej mierze takie jak powiększenie wydolności organizmu. Powinno się również dodać, że normobaria łódzkie to sposób na to, by dojść do siebie np po przebytych urazach czy ciężkich zabiegach chirurgicznych, ponieważ tlenoterapia korzystnie wpływa na przyspieszenie procesów gojenia ran, regenerację tkanki, jak również stymuluje pracę układu odpornościowego.

Sprawdź: normobaria Łódź.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz