Jak powinno wyglądać logo?

Nie każda firma ma logo. Jego opracowanie zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami, bo zadanie takie zazwyczaj zleca się fachowcom od reklamy.

Oni zajmują się projektowaniem logo. Im powierza się by stworzyli profesjonalne logo, którym dana firma będzie się posługiwać. Prace nad takimi schematami zazwyczaj przebiegają kilkuetapowo. Wstępem na pewno jest rozmowa z klientem i dokładne poznanie jego nadziei względem takiego projektu. W wielu przypadkach właściciele firm posiadają w tym kierunku sprecyzowane oczekiwania lub nie posiadają takich wcale. Preferują posiadać ładne, ciekawe i charakterystyczne logo. I tyle w tej kwestii mają do powiedzenia.
Jednak wręcz w takich przypadkach rozmowa z klientem musi się odbyć. Podczas takiej projektant logo musi dowiedzieć się na czym polega specyfika działania danej firmy, jakie są jej priorytety i czy kieruje się w swoim działaniu. To wszystko jest niezbędne, aby wytworzyć świetny projekt logo. W trakcie takiej rozmowy zwykle ustala się kolorystyczne, jaka w logo zostanie zastosowana, bo w większości przypadków klienci posiadają w tym względzie określone wymagania. Po takim wywiadzie można przejść do opracowywania projektu logo. O ile pod uwagę brane są tanie projekty logo, to klient zazwyczaj dostaje wiele propozycji, jeżeli już logo posiada kosztować więcej to ilość propozycji jest większa. Zwykle jednak już kilka propozycji wystarczy, ażeby wybrać to logo, które będzie najlepiej odpowiednie. O ile takie uda się ustalić, to podlega ono dopracowaniu, o ile jest to konieczne. Niekiedy udaje się wyprodukować taki projekt, który będzie na prawdę bardzo dobry już na etapie prezentowania. Wtedy praca nad logo zostaje zakończona wcześniej, a zadowolony klient ma logo o jakim marzył. Takie umieszcza na wszelkich swoich produktach i dokumentach. Jest ono jego znakiem firmowym, który zwykle jest rejestrowany.
Sprawdź również informacje na stronie: www.projektlogo.eu.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment

Dodaj komentarz