Szkoła ochrony – kursy

Jeżeli marzy nam się praca w branży ochroniarskiej, np przy zabezpieczeniu imprez masowych takich jak koncerty, to musimy skorzystać z oferty szkoły ochrony, które organizują kursy ochrony. Są to kursy zarówno doskonalące umiejętności pracowników branży ochroniarskiej, jak także przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają własną przygodę z tą branżą.
Kursy dla ochroniarzy – co powinno się wiedzieć?
Głównie musimy posiadać świadomość, że kursy dla ochroniarzy przygotowywane są jedynie przez placówki takie jak szkoła ochrony.

Kursy powinny być przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych oraz wykwalifikowanych pracowników ochrony, którzy mają nie tylko doświadczenie pedagogiczne, ale też doświadczenie w pracy ochroniarza, a zatem przykładowo przy zabezpieczaniu dużych imprez masowych czy zabezpieczeń mienia. Instruktorzy powinni w umiejętny sposób przy zastosowaniu odpowiednich materiałów dydaktycznych przekazywać najważniejsze informacje związane z pracą ochroniarza. Kusy bardzo często odbywają się w weekendy, tak aby osoby aktywne zawodowo nie musiały na przykład wykorzystywać dni wolnych, by uczestniczyć w zajęciach. Należy również podkreślić, że kurs ochrony obejmuje w głównej mierze wyszkolenie strzeleckie, kurs z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych, jak także wykłady dotyczące stanu prawnego pracowników ochrony. Nie zapominajmy również o tym, że najistotniejszym aspektem takiego szkolenia jest kurs z zakresu udzielania pomocy przedlekarskiej, który trwa przynajmniej osiem godzin i ma formę zajęć teoretycznych oraz praktycznych.

Warto zobaczyć: kurs pracownika ochrony.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz