Roboty zamiast ludzi

Drogie koszty utrzymania pracowników
Wiele osób w dzisiejszych czasach narzeka na zarobki. Bardzo często zarobki są porównywane z innymi państwami Unii Europejskiej i de facto nie wygląda to bardzo dobrze. Natomiast pracownicy nie zdają sobie sprawy jakie pracodawca ponosi koszty w związku z zatrudnieniem jednego pracownika.

Oprócz wypłatą są inne niezbędne opłaty, których pracownik nie widzi. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie rentowe czy także ubezpieczenie emerytalne. Nic w tym dziwnego, że pracodawcy poszukują oszczędności gdzie jedynie mogą. Niedawno bardzo popularnym tematem jest reedukacja kosztu pracy. Czy jest to w ogóle możliwe? W tym samym momencie się o tym przekonamy.
Robot pracujący na produkcji
Okazuje się, że już dawno mamy do czynienia z czymś takim co jest określane jako robotyzacja produkcji. Żyjemy tak w rzeczywistości w czasach całkiem nowe rzeczywistości. Pracownicy pracujący w dużych firmach nie chcą już wykonywać prostych obowiązków. Podejście do pracy de fakto się zmienia. Obserwujemy chociażby ograniczone zaangażowanie w pracę, mniejszą lojalność jak i także zwiększoną rotację w miejscu pracy. Wszystko to przekłada się na niższą jakość pracy. Okazuje się, że robot może sobie dobrze poradzić na roboczym stanowisku. Co jak co, niemniej jednak właściwie każdy pracodawca będzie zadowolony. Robot robi wszystko wnikliwie, w każdym momencie jest gotowy do pracy a także nigdy się nie męczy. Co nam więc więcej wymaganie? Prawdopodobnie już niczego.
Więcej informacji: Problem z brakiem pracowników.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz