Najlepsze sadzonki orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy dużo osób. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo radość , a ponadto praktycznie co roku bardzo dobre zbiory. Orzech włoski niestety posiada jedną wadę, a mianowicie niestety długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać dosłownie dziesięć lat. Warto jednak wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto znaleźć orzech włoski szczepiony, który doskonale przyjmie się w waszym ogródku. Najwyższej jakości drzewko ze szkółki z całą pewnością sprawdzi się najlepiej i przez sporo lat będzie perfekcyjnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez profesjonalistów cieszą się największą popularnością pomiędzy sadowników, którzy idealnie wiedzą, że są to zdecydowanie najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, jednak będą to na pewno bardzo dobrze wydane środki finansowe. O ile chcecie posiadać za kilka lat swoje własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów , a ponadto jest niesamowicie odporna na niskie temperatury oraz dodatkowo szkodniki. Nabywając tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową gwarancję, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze swoje orzechy. Na pewno wówczas wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat uprzednio swojego orzecha włoskiego.
Polecana strona: Orzech włoski Jacek.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz