Cięcie w betonie

W przypadku materiałów bardzo twardych, przykładowo takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak też w sytuacji betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły powinno się stosować specjalne urządzenia, tj. wiertła z tarczami diamentowymi. Warto mieć na uwadze o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko do uszkodzenia urządzenia, ale też do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki stosować w przypadku obróbki betonu?
Niewątpliwie cięcie betonu na mokro to rozwiązanie nowoczesne, które jest coraz częściej spotykane w sytuacji prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno więc dziwić, że bardzo często wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej tyczy się nie tylko betonu czy cegieł, niemniej jednak też materiałów skalnych, a więc na przykład płyt granitowych czy marmurowych. Należy pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak też wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak też charakteryzujących się wysoką precyzją utworzenia. W ten sposób realizowane są na przykład otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy również klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko i wyłącznie w ścianach, niemniej jednak też różnego rodzaju podłożach pod różnym kątem, dlatego niezbędne jest stosowanie wykwintnych technologicznie urządzeń.

Warto sprawdzić: wiercenie otworów w betonie warszawa.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz