10Zespół downa – organizacje

Każdego roku do końca kwietnia mamy obowiązek rozliczyć się z urzędem skarbowym, warto wspomnieć natomiast o tym, że jest to również sposobność przekazania jednego procenta podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Co za tym idzie, przekaż podatek to sposobność wsparcia działalności wybranej przez nas organizacji, która pomaga na przykład rodzicom oraz opiekunom, którzy zajmują się dziećmi cierpiącymi na zespół Downa.
Pomoc dla organizacji pożytku publicznego – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Każdy z nas może pomóc organizacjom a także stowarzyszeniom, które wspierają np rehabilitację dzieci chorych czy również cierpiących na zespół downa.

Taką możliwością jest przekazanie jednego procenta podatku dochodowego. Warto pamiętać o tym, zespół downa wsparcie finansowe to pomoc ukierunkowana do organizacji czy również stowarzyszeń, które udzielają w głównej mierze kompleksowego wsparcia, w tym rehabilitacyjnego dla osób cierpiących na zespół downa, jak także wsparcie dla ich rodziców oraz opiekunów. Działalność statutowa takich organizacji to bardzo często też organizowanie warsztatów, kursów czy także szkoleń dla rodziców, niemniej jednak też organizowanie turnusów wycieczkowych a także rehabilitacyjnych dla dzieci a także młodzieży z zespołem downa. Pamiętajmy o tym, że zespół downa jako zespół wad wrodzonych wymaga fachowej opieki na przykład ze strony rehabilitantów, fizjoterapeutów, niemniej jednak również lekarzy fachowców czy także psychologów. Warto więc wspierać te organizacje, które udzielają wsparcia opiekunom i rodzicom dzieci z zespołem Downa.

Warto sprawdzić: przekaż podatek.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz