Wycena spółki

Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wycena finansowa oferuję własne usługi na rzecz zakładów ubezpieczeń, przedsiębiorstw, spółek oraz instytucji. Należy zaznaczyć, że biuro aktuarialne para się między innymi wyceną rezerw na świadczenia pracownicze, a zatem przykładowo na emerytury oraz renty, nagrody jubileuszowe, gratyfikacje, jak również świadczenia medyczne dla pracowników.
Profesjonalna wycena finansowa – na co zwrócić uwagę?
Wyceny finansowe a także aktuarialne wykonywane są przez doświadczonych aktuariuszy, którzy mają do dyspozycji najnowsze rozwiązania, które pozwalają nie tylko na wykonywanie rzetelnych raportów aktuarialnych a także finansowych, ale też na maksymalne skrócenie czasu stworzenia takiej usługi.

Warto mieć na uwadze o tym, że do zasadniczych usług takich firm powinno się między innymi wycena przedsiębiorstwa, która potrzebna jest w sytuacji np transakcji kupna lub sprzedaży firmy, jak również jej podział albo też łączenia. Taka wycena jest potrzebna także w przypadku procesów cywilnoprawnych lub toczącego się procesu upadłościowego lub likwidacyjnego firmy. Identycznie jak firmy wyceniane są też spółki, ta wycena potrzebna jest w głównej mierze w sytuacji, jeżeli już planujemy fuzję spółek. Wyceniane są całe firmy a także spółki, jak także ich zorganizowane części. Ponadto wycena aktuarialna tyczy się również usług takich ocena pracowniczych intencji kapitałowych, wycena instrumentów finansowych, wycena wartości niematerialnych a także prawnych, analiza projektów inwestycyjnych, jak też testy na utratę wartości aktywów.

Sprawdź również informacje na stronie: wycena spółki.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz