Usługa finansowania faktur

Nie na rynku działają firmy, które oferują profesjonalne usługi finansowe np tj. faktoring. Powinno się tutaj wyjaśnić, że jest to usługa polegająca na finansowaniu faktur. Tyczy się to przede wszystkim faktur wystawianych z długim terminem płatności, który może sięgać dosłownie kilku miesięcy.

W takiej sytuacji przedsiębiorca wystawiając takie faktury musi długo czekać na spłatę, a to może grozić poważnymi konsekwencjami np takimi jak utrata płynności finansowej.
Kto może skorzystać z usługi faktoringu?
Na początku należy wyjaśnić, że usługa faktoringu to świetne rozwiązanie dla tych wszystkich firm, które wystawiają terminy z długimi terminami płatności. Warto wspomnieć jednak o tym, że są to nie tylko i wyłącznie bardzo duże firmy, ale również niewielkie przedsiębiorstwa. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że faktoring dostępny jest w różnych wersjach, a zatem możemy korzystać przykładowo z rozwiązania takiego jak faktoring klasyczny odwrotny czy również eksportowy. Bardzo dużym korzyścią z sfinansowania faktur jest to, że po wpłynięciu faktury wystawionej przez przedsiębiorcę do systemu, czyli do firmy faktoringowej środki finansowe za tę fakturę w tym samym momencie przelewane są na konto przedsiębiorcy. Dzięki temu posiada on środki pozwalające na prowadzenie działalności, a więc przykładowo zakupy surowców czy również wypłatę uposażeń. Warto być świadomym o tym, że przedsiębiorcy przyznawany jest limit finansowania faktur, dzięki czemu może do systemu przekazywać wiele faktur z odroczonym terminem płatności. Jest to sposób na to, by poprawić swoją płynność finansową.

Zobacz także: https://efaktor.com.pl/o-nas/faq/

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz