Kuoka

O ile poszukujemy wiarygodnych oraz sprawdzonych informacji na temat różnorakich pobudzających ciekawość gatunków zwierząt, to niewątpliwie warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy rzetelnie przygotowane artykuły. Jakiś czas temu ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię a także znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto wiedzieć na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku należy wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest między innymi obecnością narastającej liczbie memów i fotografii tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Powinno się podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem tak samo jak kangury. Jednak w przeciwieństwie do kangurów charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą jedyną w swoim rodzaju tego zwierzęcia jest krótki ogon. Musimy mieć jednak świadomość, że ze względu na własne małe wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to wprost z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest także ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza również behawior od tego gatunku, ponieważ cechą charakterystyczną jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać swoje młode, ażeby wykonać sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że jest to gatunek, który dobrze sobie radzi w skomplikowanych warunkach terenowych, a zatem przykładowo bez dostępu do wody i jedzenia.

Dodatkowe informacje: kuoka.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz