Opał – pellet

Jeżeli już w naszym domu jest system grzewczy, w którym stosuje się opał granulowany, taki jak pellet, to powinniśmy pamiętać o tym, by wybierać tylko produkty najwyższej jakości, bez syntetycznych dodatków takich jak kleje, farby czy lakiery. Trzeba pamiętać o tym, że ten typ opału powstaje z sprasowanych odpadów po obróbce drewna, które nie powinny zawierać lakieru czy też kleju.
Wydajne materiały opałowe – co należy wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że pellet drzewny to opał wysokoenergetyczny, który charakteryzuje się również wysoką wydajnością, Dlatego tak bardzo chętnie stosowany jest w różnorakich piecach.

Powinno się jednak pamiętać o tym, że powinien on pochodzić tylko ze sprawdzonego źródła. Dlatego też warto skorzystać na przykład ze sklepów online, które w swojej ofercie posiadają tylko opały wysokiej jakości pochodzące od przetestowanego oraz doświadczonego producenta. A przy tym, pellet powinien charakteryzować się też określonymi właściwościami, które przekładają się na jego kaloryczność, a więc wydajność systemu grzewczego, w którym taki opał jest stosowany. Właściwości dotyczą między innymi poziomu wilgotności, ale również zawartości popiołu czy innych dodatków. Jeśli te parametry utrzymywane są na najlepszym niskim poziomie, to wówczas jest to materiał wysokokaloryczny, który w skuteczny sposób ogrzewa dosłownie znaczne powierzchnie. Pamiętajmy także o tym, że w sytuacji pelletu niskiej jakości możemy spotkać się z myślami takimi jak duża ilość popiołu czy niska temperatura w piecu.

Źródło informacji: pellet drzewny.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz