Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Coraz większa liczba osób w naszym państwie decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, aby stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. A przy tym, wykorzystując baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
Ponadto, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej masowe środki na dofinansowywanie zakupu tego typu technice przez zwyczajne gospodarstwa domowe w naszym państwie. W Polsce obecnie można dostać 40% dofinansowania na zakup instalacji niezbędnej do uruchomienia fotoogniw w prywatnej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas prawie że 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach , a dodatkowo dodatkowo na dachach budynków wielorodzinnych. Obecnie rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, przy tym do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych aglomeracjach. Wykorzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, w ogromnym stopniu ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz też: forum.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz