Wycieki, osuszanie, termowizja

Utrzymanie odpowiednio niskiej wilgotności budynku jest niezbędne dla zapewnienia jego bezproblemowego użytkowania. Ma to związek nie tylko z możliwością wystąpienia degradacji zawilgoconych fragmentów konstrukcji. Argumentem osób, decydujących się na osuszanie ścian i innych elementów budowli jest również fakt, że działania w tym zakresie powstrzymują rozwój niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Na szczęście na rynku można aktualnie bez problemu wyszukać podmioty, które wykonują usługi w tym zakresie przy wykorzystaniu nowoczesnych metod. Jedną z nich jest osuszanie mikrofalowe. Jest to niezwykle ciekawy sposób przeprowadzenia prac w tym zakresie. Podczas swego działania osuszacz tego typu emituje wiązki fal, które wnikają w ścianę albo inny szczegół konstrukcyjny budynku. Wprawia to w drgania znajdujące się wewnątrz cząsteczki wody, podgrzewając je do temperatury, w której parują.
Osuszanie mikrofalowe jest zatem szalenie efektywne i bezpieczne. Nie stosuje się bowiem w jego wypadku energii cieplnej – nie występuję więc ryzyko, związane z jej oddziaływaniem na instalacje, znajdujące się w ścianie. W rezultacie nie ma też sposobności powstania uszkodzeń w tych systemach. Osuszacz, wykorzystujący mikrofale, jest również bardzo wydajny, a sam proces – szalenie szybki. Koncentracja działania jedynie na mokrych masach, zlokalizowanych w danym elemencie konstrukcyjnym budynku, sprawia, że osuszanie tego typu może przebiegać ekspresowo. Nie jest to ponadto zbyt uciążliwe dla otoczenia, gdyż używane urządzenia pracują praktycznie bezgłośnie.

Warto zobaczyć: osuszanie Bydgoszcz.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz