Stan surowy, zamknięty, deweloperski

Musimy mieć świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które zawsze powinny być gruntownie wykończone, tak by kolejny przebieg też bez najmniejszych problemów. Początek to w każdym momencie stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym oraz na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co powinniśmy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że właściwie każdy stan tworzenia domu składa się z konkretnych prac, które powinny być realizowane w sposób profesjonalny z zastosowaniem należycie dobranych materiałów.

Należy tutaj rozpocząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje szybko, wiąże się to z tym, że pojawiają się zarówno ściany zewnętrzne, jak także wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest także pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w kolejnym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, ale także parapetów, pojawiają się też drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie powinno się budynku zabezpieczać na zimę. Jeżeli obiekt wyposażony jest w garaż, to pojawiają się również drzwi garażowe. Prócz tego, posadzki podłogi a także ściany przygotowane są także do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy również dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują między innymi malowanie ścian, niemniej jednak też instalowanie podłóg.

Źródło: https://sobir.pl/stan-deweloperski-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz