Pleśń i wilgoć na murach

Mokra ściana stanowi ogromne zagrożenie dla budynku, bo jeżeli nie dbamy o ściany i są one wilgotne, a w przyszłości się zamoczoną i przez długi okres czasu nie będziemy potrafili ich osuszyć sami, to koszty takiego usłyszenia w dużym stopniu wzrosną. Im mokrzejsze są ściany, tym więcej należy wydać na to, żeby wyschły. Zdarza się, że osuszanie trwa tygodniami i można ponieść wysoki koszt.

Osuszanie piwnicy Szczecin po powodzi w znaczącej liczbie sytuacji polega głównie na wypompowywaniu wody, w piwnicy zalega woda.
Innym razem metoda osuszania polega na ustawieniu specjalnych maszyn absorpcyjnych, które chłoną wilgoć z powietrza i zatrzymają ją w specjalnym materiale higroskopijnym. Jeszcze w innym przypadku można wykorzystać nagrzewnice, która rozgrzeję powietrze w konkretnym budynku i tym samym doprowadzi do odparowania tego powietrza i osuszania ścian. Pamiętaj o tym, że z uwagi na fakt, iż niektóre budynki są bardzo zawilgocone, proces osuszania może trwać bardzo długo z pewnością nie można powiedzieć, że osuszanie takie będzie trwało jeden dzień, bo tak się nie stanie. To zbyt mało czasu nawet na taką bardzo zaawansowaną metodę. Jeżeli budynek chłoną wilgoć latami, to nie można liczyć na to, że odda wilgoci w ciągu jednej doby albo nawet kilku dni. Zazwyczaj ciągnie się to przez co najmniej kilka tygodni. Etapami osusza się budynek aż do samego końca i wówczas, gdy jest już całkowicie suchy, można przystąpić do jego remontu. Przed remontem powinno się wytworzyć osuszanie murów Szczecin w większości starszych budynków, bo jeśli nie były ogrzewane, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością mają mokre mury, a to przyczyni się do pogorszenia jakości takiego budynku.
Zobacz: osuszanie ściany szczecin.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

1 comment

Dodaj komentarz