Osuszanie budynków

Pojawienie się wilgoci w fundamentach czy murach jest zjawiskiem na prawdę bardzo często występującym zarówno w budynkach starszych, jak i nowszych. Do zawilgocenia ścian może dojść w wyniku zalania mieszkania, które może być spowodowane uszkodzeniem przewodów systemu wodno-kanalizacyjnego budynku. Zawilgocenie murów może być wywołane też przez inne czynniki.

Powinno się pamiętać, że osuszanie mieszkań poznań jest konieczne, aby w wyniku wilgoci nie doszło do pojawienia się szkodliwych dla zdrowia człowieka grzybów a także pleśni.
Izolacje budynków – w jaki sposób zabezpieczyć mury przed wilgocią?
Firmy specjalizujące się w osuszaniu domów czy mieszkań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie powodują ingerencji w fundamenty oraz konstrukcję budynku, czyli są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów. Warto dodać, że w sytuacji niepokojących objawów, czyli wilgoci pojawiającej się na ścianach możemy skorzystać z rozwiązania, jakim są hydro ekspertyzy poznań. Są to specjalistyczne usługi wykonywane za pomocą fachowego sprzętu obsługiwanego przez przeszkolonych a także wykwalifikowanych pracowników. Po stwierdzeniu kłopotu firma przystępuje do uszczelnienia warstwy izolacyjnej. Często wykorzystuje się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to metoda, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przed które pod ciśnieniem wtłaczane są substancje uszczelniające, np żywice epoksydowe. Jest to forma, która nie narusza fundamentów i jest przeznaczona do odtwarzania hydroizolacji zarówno poziomej jak i pionowej.

Sprawdź również informacje na stronie: iniekcje ciśnieniowe murów poznań.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz