Ogrzewanie – folia grzewcza na podczerwień

Folia grzewcza ma zastosowanie głównie w przypadku ogrzewania podłogowego. Można ją natomiast wykorzystać na inne sposoby. Nie dotyczą one wyłącznie montażu.

Czas sprawdzić najbardziej istotne użycia takiej folii oraz jaką najlepiej wybrać do własnego domu. Ogrzewanie jako główna funkcja. Folie grzewcze stosuje się głównie w ogrzewaniu płaszczyznowym. Składają się na to trzy elementy: fiola PET wzbogacona o elektrodę miedzianą, pastę ze srebra i węgiel nadrukowany na folii. Gwarantuje to spore bezpieczeństwo i wytrzymałość. Całkowicie wodoodporna zapewnia całe uszczelnienie w sytuacji zakończenia prac z ogrzewaniem. Zasilane są prądem o napięciu stałym lub zmiennym Istnieją także folie grzewcze na podczerwień.

Mało kto wie, że folię taką możemy zastosować też w sytuacji ogrzewania sufitowego albo ściennego. Daje to bardzo duże możliwości w przypadku np. samochodów mieszkalnych (tak zwanych kamperów). Folia sama w sobie jest bardzo cieniutka, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca.

Jaką folię wybrać? Wszystko zależy od mocy jednostkowej konkretnego modelu. Sami musimy zaimplementować swoje oczekiwania od konkretnego stopnia ocieplenia. Warto poszperać w projekcie domu, który może dać nam istotne wskazówki na ten temat. Zazwyczaj wynosi ona mniej więcej 80W. Im większa powierzchnia zostaje zakryta przez folię, tym powinno się mniej czasu na ogrzanie konkretnego pomieszczenia. Zwiększa to ze stuprocentową pewnością komfort mieszkańców domu. O ile jedynie decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, folia grzewcza powinna być naszym pierwszym zakupem.

Warto sprawdzić: folia grzewcza.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz