Maty grzejne elektryczne

O ile zdecydowaliśmy się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, to powinniśmy wybrać odpowiednie elementy przykładowo takie jak kable grzewcze czy również mata grzewcza pod płytki. Nie musimy się natomiast martwić, ponieważ aktualnie producenci oferują bardzo zróżnicowany wybór mat, a więc pewnością uda nam się wybrać matę zarówno pod płytki ceramiczne jak także pod podłogę kamienną czy również drewnianą.
Maty do elektrycznego ogrzewania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Nie ulega wątpliwości, że mata grzewcza to jeden z najważniejszych elementów całej instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Jest to taki system, w którym nie stosuje się kaloryferów, a ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe. W takim systemie powinno się zastosować należycie dobrane maty, które zalewane są wylewkę samopoziomującą. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że folia grzewcza podłogowa powinna mieć odpowiednie parametry związane z pracą. Stąd też konieczne jest wybranie adekwatnej mocy grzewczej. Taka moc powinna być wybierana przede wszystkim pod kątem rodzaju pokrycia podłogowego, ale też właściwa do naszych indywidualnych preferencji związanych z komfortem termicznym w pomieszczeniu. W sytuacji podłóg kamiennych oraz płytek ceramicznych należy używać matę o większej mocy. Mniejsza moc może być stosowana w sytuacji podłóg winylowych czy drewnianych. Należy wspomnieć, że mata grzewcza z termostatem to wygoda użytkowania, ponieważ możemy regulować temperaturę z poziomu aplikacji na smartfonie.

Sprawdź również informacje na stronie: mata do ogrzewania podłogowego.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz