Izolacja kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Rockwool Klimafix jest innowacyjną izolacją kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Klimafix to samoprzylepna matą lamelowa z wełny mineralnej pokryta zbrojoną folią aluminiową. Mata ta posiada kilka zalet. To co ją przede wszystkim odróżnia, to metodę montażu. Dzięki fabrycznie nałożonej warstwie kleju (zabezpieczonej folią PE), matę można łatwo i precyzyjnie przymocować bez dodatkowych elementów montażowych (dla gr. ≤40mm) takich jak szpilki samoprzylepne czy talerzyki zaciskowe. Co więcej montaż odbywa się bez dodatkowych narzędzi i bez użycia prądu. Skraca to znacznie czas pracy , a ponadto niweluje koszt izolacji. Dzięki takiemu montażowi eliminuje się ryzyko kondensacji pary wodnej na nieszczelnościach folii aluminiowej w miejscu przebicia szpilką. Eliminuje się również ryzyko korozji kanału w sytuacji zgrzania szpilki do kanału.

Kolejną charakterystyczną cechą maty Klimafix jest układ włókien prostopadły do podłoża. Układ ten powoduje że mata jest mocna i sprężysta. Posiada on również wpływ na to, że mata nie zmienia prywatnej pierwotnej grubości na powierzchniach płaskich, zagięciach i narożnikach.

Maty Klimafix są perfekcyjnym rozwiązanem do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o dowolnym przekroju. Świetnie sprawdzają się na każdym kroku tam, gdzie poza właściwości izolacyjnych kładzie się nacisk na czas stworzenia i estetykę izolacji.

Rockwool opracował też katalog nakładów rzeczowych KNR nr 9-16 pozwalający precyzyjnie wycenić koszt i czas zaprojektowania izolacji. Przy tym firma oferuje program Heatrock umożliwiający precyzyjny dobór grubości izolacji w tym izolacji Klimafix.

Sprawdź więcej: rockwool klimafix.

FacebookTwitterGoogle+Podziel się

Dodaj komentarz